KARNİYOL

KARNİYOL

Sadece arıcı

20 Mayıs 2011 Cuma

gelincikler açtı, ya havalar


Bu haftada havalar yağışlı geçti ayrıca arı uçuşu olmayacak kadar soğuktu, bugün biraz polen geldi. yağışlardan önce çok iyi bal çekmişlerdi.
 ,

Yabani korungalar açıyor.Bizde tarhana çiçeği denir.Pembe gelincik.
Köyde 3 kovanı olan çok eski bir arıcı var karakovan ile çalışıyor oğul çıkartmış bende tevafuk oradaydım resimlemeden geçemezdim.Üstteki resim bu hafta çekildi, alttaki resim ise geçen senenin bu haftasına ait.

Kovanların gücü ve çevredeki çiçeklenme durumları çok bariz belli oluyor. Hayırlısı bakalım bu sene kovanlarım daha güçlü havalar müsade ederse herşey yoluna girecek inşallah.


Kırmızı gelincik.


İki katlı kovanlarımdan biri.
Yavru durumları genelde bu şekilde aralıksız.Arılığın çevresinde bazı tarlalar bu şekilde çiçekli.Bursa Orhaneli yolu üzeri tarlalardaki çiçeklerin durumu.Arılarıma 500 mt ancak


Bereketli bir sezon diliyorum.

5 yorum:

Mehmet Yüksel dedi ki...

S.a Fatih kardeşim,
Maşallah kapalı yavru çıtası çok güzel zaten iyi arıda da öyle olması gerekli.Bizler ile paylaştığın resimlerin harika görünüyor tebrikler.Bu yıl inşallah istediğin gibi bereketli geçer sezonun,hayırlı sezonlar
selamlar.

ERZİNCANLI ARICI VECDİ dedi ki...

Fatih arkadaşım çiçeklerin güzelliği arılara yansımış.Bol ballı sezon dilerim.Saglıcakla kalın.

Mirili dedi ki...

A.s. abim evet bu anaları seviyorum aralıksız iş yapıyorlar maşallah. Teşekkür ederim abi sizede bereketli bir sezon dilerim.

Sağol vecdi abi bereketli bir sezon dilerim inşallah.

MUHTEŞEM TURUNÇ dedi ki...

Fatih abi evet bereketli bir sezon geçirirsin inşallah. Sağlıcakla kal.

Mirili dedi ki...

Sağol abi her beraber inşallah